Byadmin

Warszawa dla dzieci

Warszawa dla dzieci – sprawdź atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicach 

Twoje dziecko szybko się nudzi? Zwykle wyjście z dzieckiem na miasto to duży problem dla rodziców. Nie jest łatwo przykuć uwagę dziecka, dlatego wycieczka szybko kończy się powrotem do domu. Na szczęście atrakcji w Warszawie dla dzieci nie brakuje. W tym celu specjalnie dla osób z innych krajów, które nie wiedzą, gdzie pójść z dzieckiem w Warszawie przygotowaliśmy specjalne zestawienie najciekawszych miejsc.

 Popularne atrakcje w Warszawie dla dzieci – co zachwyci najmłodszych

Pierwszą i najpopularniejszą rozrywką dla dzieci w Warszawie jest Zoo. Spędzanie czasu wśród zwierząt to najlepsza forma aktywności nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.  Warszawskie Zoo jest jednym z najstarszych w Polsce, powstałym w 1928 roku. W okresie letnim zwykle organizowane są tam pokazy karmienia zwierząt. Warto obejrzeć karmienie hipopotamów o godzinie 12:00, ponieważ hipopotamy wynurzają się z wody zazwyczaj tylko w porze jedzenia.

Zarówno młodsi, jak i starsi będą zachwyceni ptaszarnią czyli  domem dla egzotycznych ptaków, który wygląda jak prawdziwa dżungla. Znajdują się tam place zabaw, kolejka, która przewiezie was po całym terenie oraz altanka, gdzie dorośli mogą odpocząć i zrobić piknik.

Przyjemne spędzanie wolnego czasu z dziećmi na świeżym powietrzu zapewni również park linowy. Największe parki linowe w Warszawie znajdują się na Bielanach, Ursusie oraz niedaleko  Wybrzeża Helskiego wzdłuż Wisły. Przygotowane jest tam kilka tras, które umożliwią bezpieczne przejście dzieciom i dorosłym.

Urodziny w Warszawie dla dzieci – pomysły na przyjęcia

Nowoczesną atrakcją w Warszawie dla dzieci jest park trampolin – Hangar 646. Zapewniamy was, że w tym miejscu Twoje dziecko będzie mogło poszaleć. Park Trampolin w Warszawie ma do zaproponowania w swojej ofercie również organizację małych przyjęć, dlatego doskonałym pomysłem będzie przygotowanie tam urodzin dziecka.

W  Hangarze 646 prowadzone są również zajęcia, łączące zabawę z różnymi dyscyplinami sportu. Zajęcia podzielone są według grup wiekowych i trwają jedną godzinę. Mamy do wyboru:

  • Akro fun (elementy akrobatyki),
  • Akro parkour (elementy parkour i freerun),
  • Akro dance (połączenie tańca I akrobatyki),
  • Akro tricking (połączenie sztuk walki i gimnastyki).

Chyba każde dziecko uwielbia słodycze, dlatego ciekawym miejscem dla dzieci w Warszawie jest Manufaktura Słodyczy. Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ możemy spróbować własnoręcznie zrobionych słodyczy a przy okazji poznać tajne techniki cukierników.

Z myślą o najmłodszych organizowane są specjalne warsztaty kręcenia lizaków i pokazy wytwarzania cukierków. Jeżeli poszukujecie niezwykłego tortu na urodziny dla malucha doskonałym rozwiązaniem będzie, tort wykonany z karmelu.

Inne pomysły na urodziny w Warszawie dla dzieci:

  • Lttle Chef – zabawa w szefa kuchni (ul. Tadeusza Rejtana 15),
  • Blast Arena – laserowy paintball (ul. Dominika Merliniego 2),
  • Stacja Plastyczna – zabawy plastyczne (ul. Czerniakowska 28B),
  • Kinderplaneta – sale zabaw (ul. Wołoska 12).

Muzea w Warszawie dla dzieci 

Ciekawą rozrywką dla dzieci w Warszawie, która łączy zabawę z nauką, są muzea oraz teatry. Jeżeli chcecie zainteresować czymś chłopca to z pewnością Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, będzie strzałem w dziesiątkę. Eksponaty wojskowe takie jak: śmigłowce, samoloty, czołgi czy wyrzutnie rakiet z pewnością przypadną do gustu każdemu chłopcu.

Natomiast miejscem, które pokochają dziewczynki, może być  Muzeum Domków dla Lalek. To niezwykłe miejsce mieści w sobie 120 domków dla lalek, którymi bawiły się różne pokolenia.

Gdzie pójść z dzieckiem w Warszawie? Podsumowując atrakcje w Warszawie dla dzieci możemy stwierdzić, że pomysłów jest mnóstwo. Muzea, zabytki, teatry, zabawy plastyczne i sportowe na świeżym powietrzu – wybór z pewnością nie jest prosty.

About the author

admin administrator

Leave a Reply

1 × 3 =