Byadmin

Ukraińcy w Warszawie

Ukraińcy w Warszawie – gdzie się bawią, jedzą i odpoczywają

 Frekwencja Ukraińców w Polsce z roku na rok rośnie. W Warszawie już praktycznie na każdym kroku możemy usłyszeć ich język. W związku z tym rośnie ilość knajp oraz coraz bardziej popularna staje się kuchnia ukraińska w Warszawie. Istnieją miejsca, które Ukraińcy sobie szczególnie upodobali. Chcesz dowiedzieć się, w jakiej restauracji dominują ukraińskie smaki?  Oto niektóre z nich!

Polska oczami Ukraińców – dlaczego wybierają nasz kraj

Od dłuższego czasu Polska jest atrakcyjnym krajem szczególnie dla Ukraińców. Najliczniejszą grupą są osoby młode, podejmujące naukę i studia. Zadajecie sobie pytanie – ilu jest Ukraińców w Polsce? Szacuje się, że w stolicy było zameldowanych ponad 7,6 tys. osób.

Z tego względu rośnie ilość klubów, barów i pubów, do których uczęszczają zwykle młode osoby. Coraz bardzie modna staje się kultura ukraińska w Polsce. Nasze społeczeństwo chce poznawać obyczaje innych narodowości, szczególnie tych, z którymi syka się na co dzień.

Ukraińcy w Warszawie swoje wspólne wypady na miasto omawiają na różnych stronach internetowych. Takie spotkania prowadzi zwykle jedna osoba z forum, która rozsyła wiadomości do innych użytkowników. Takie narzędzie jest bardzo pomocne dla cudzoziemców, którzy nie mają nikogo bliskiego i chcieliby porozmawiać z osobą ze swojego kraju.

Kuchnia ukraińska w Warszawie – gdzie wybrać się ze znajomymi

Restauracje ukraińskie w Warszawie stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób z Ukrainy, chcących skosztować ukraińskich potraw, które przypominają im smaki z dzieciństwa – wybiera właśnie te miejsca. Również Polacy, którzy pragnął dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze mniejszości ukraińskiej w Polsce, z chęcią wpadają do takich knajp. Dlatego spróbowaliśmy dowiedzieć się w jakiej restauracji można znaleźć ukraińskie smaki.

Restauracje w Warszawie – ranking knajp ukraińskich:

  • Restauracja ukraińska u sióstr – Warszawa ulica Złota, 63A. Możecie tutaj skosztować tradycyjnych potraw ukraińskich takich jak: pierogi, kluski, kiełbasa domowa. Wystrój lokalu, dzięki obrazom i ludowym wzorom, przypomina starodawną chatkę.
  • Babooshka – restauracja ukraińska i rosyjska na ul. Grójeckiej 18/20. W ofercie dostępne są m.in.: pielmieni (z różnymi farszami), wareniki, bliny, barszcz ukraiński i solanka.
  • Ukraińskie smaki – na ul. Francuskiej 50/8. Klienci szczególnie polecają danie “Koryto do syta”, piwo Obołoń i sernik czekoladowy na ciepło.
  • Kamanda Lwowska – na ul. Foksal 10. Ciekawą pozycją w menu są: chabanina, lwowska decha mięsiwa, kołduny kresowe, pasztety i zimne nóżki w galarecie.
  • Kresowe Smaki Valentyny przy ulicy Siennej. Wszystkie dania zostały wypisane kredą na tablicy. Móżmy wybierać spośród tradycyjnych zup ukraińskich. Możecie tutaj znaleźć tradycyjną ukraińskią potrawę czyli Kotlet po kijowsku faszerowany żółtym serem z ziemniakami oraz surówką.

 

Ukraiński Dom w Warszawie– miejsce spotkań Ukraińców

Kolejnym miejscem, wpływającym na integrację społeczeństwa ukraińskiego jest Ukraiński Dom w Warszawie, który znajduje się na ul. Zamenhofa 1 na Muranowie, niedaleko od stacji metra Ratusz Arsenał.  Fundacja Nasz Wybór pracuje na rzecz polskich migrantów i miała duży wpływ na powstanie Ukraińskiego Domu w Warszawie.

Jest to miejsce szczególnie pomocne dla Ukraińców, ponieważ odbywają się tu różne wystawy, spotkania dla młodzieży, kursy językowe, które są najlepszą okazją do spotkań. W ostatnim czasie powstał również klub „Rękawiczka” w celu integracji dzieci.

Ukraińców w Warszawie ciągle przybywa, a wraz z nimi zwiększa się ilość miejsc przeznaczonych właśnie dla nich. Spotkanie ze znajomymi można zorganizować w klubie, restauracji  lub Ukraińskim Domu w Warszawie – centrum ukraińskiej społeczności.

About the author

admin administrator

Leave a Reply

3 − three =