Byadmin

Polska oczami cudzoziemców– dlaczego wybierają nasz kraj

Polska oczami cudzoziemców– dlaczego wybierają nasz kraj

Polacy zawsze zachwycają się tym co piękne i egzotyczne. Wyjeżdżają za granicę w pogoni za pieniądzem, szukając swojego miejsca na świecie. Natomiast opinie obcokrajowców o Polsce są zupełnie inne. Postrzeganie polski za granicą w ostatnich latach zupełnie się zmieniło, a cudzoziemcy twierdza, że Polska jest nie tylko krajem wartym zwiedzenia ale również zamieszkania.

Ilu obcokrajowców mieszka w Polsce – dane statystyczne

Polska jest jednym z najczęściej wybieranych krajów w Unii Europejskiej przez migrantów.  Jak wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców „Trzeci rok z rzędu Polska zajmuje drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby wydanych wiz długoterminowych oraz zezwoleń pobytowych dla cudzoziemców z państw trzecich”.

Spośród wszystkich cudzoziemców, przyjeżdzających do naszego kraju, najliczniejszą grupę stanowią Ukraińcy. 90% osób z Ukrainy ceni sobie możliwość znalezienia lepiej płatnej pracy. Jest to zadziwiająca liczba szczególnie dla Polaków, którzy wyjeżdżają za granicę sądząc, że w naszym kraju możliwości są ograniczone.

Zapytaliśmy obywatelkę Ukrainy – Alinę, dlaczego na w tamtym roku postanowiła przeprowadzić się do Polski? Odpowiedziała nam, że przyjazd do Polski dał jej większe możliwości rozwoju. Na Ukrainie ledwo wiązała koniec z końcem, natomiast w Polsce może pracować i jednocześnie studiować.

Dlaczego warto przyjechać do Polski? – zalety i wady życia w Polsce

Obcokrajowcy o Polsce wyrażają się w pozytywny sposób. Podkreślają głównie niskie koszty życia, w porównaniu do krajów zachodnich, gdzie ceny produktów i usług są znacznie wyższe.

Główne zalety życia w Polsce według cudzoziemców:

  • wyższe zarobki w porównaniu z krajami ojczystymi osób przyjeżdżających,
  • praca w Polsce daje możliwość rozwoju i przebywania w międzynarodowym środowisku,
  • atrakcyjna lokalizacja
  • duża ilość atrakcji turystycznych
  • gościnność Polaków,
  • możliwość studiowania na renomowanych uczelniach,
  • urzekające krajobrazy.

 

About the author

admin administrator

Leave a Reply

seven + seven =