Byadmin

Jak nauczyć się języka polskiego – najlepsze metody

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – jak nauczyć się języka  polskiego 

Marzysz o studiach albo pracy w Polsce? Niestety nauka polskiego dla obcokrajowców bywa kłopotliwa. W Polsce możesz liczyć na pomoc w postaci różnych pomocy naukowych oraz kursów języka polskiego, dzięki którym rozwiniesz swoje zdolności, a mieszkanie i praca w Polsce stanął się przyjemnością.

Nauka polskiego dla obcokrajowców – to nie musi być straszne

Obcokrajowcy, którzy chcą nauczyć się języka polskiego, mają zwykle niemały problem. Język polski od wielu lat uważany jest za najtrudniejszy język świata, dlatego cudzoziemcy powinni liczyć się z tym, że sukces szybko nie nadejdzie. Zastanawiacie się czym jest to spowodowane?

Z pewnością najgorsza do opanowania jest polska gramatyka. Nasz język przebija inne języki szczególnie pod względem liczby wyjątków. Cudzoziemcy szczególnie skarżą się na dużą liczbę końcówek, zaimków, odmianę przez przypadki, końcówki żywotne i nieżywotne oraz liczebniki. Nieco łatwej bywa z wymową, ponieważ można ją wytrenować.

Problemu z wymową nie powinny mieć osoby pochodzenia słowiańskiego. Natomiast znacznie utrudnione zadanie będą miały osoby pochodzenia azjatyckiego, ponieważ ich nieprzystosowana krtań nie jest w stanie stworzyć pewnych głosek szeleszczących czyli sz, cz, dż, rz, ż, ś, ć.

 

Kursy polskiego dla obcokrajowców

Samodzielna nauka polskiego dla obcokrajowców, z uwagi na liczne trudności i wyjątki, może być bardzo kłopotliwa.  Obcokrajowcy z natury popełniają duży błąd sądząc, że samemu dadzą radę  wyszlifować znajomość języka. Najczęściej spotykamy się z tym wśród Ukraińców i Rosjan, którzy uważają, że dzięki podobieństwie języków uda im się całkowicie opanować język polski.

Wszystkim obcokrajowcom, którzy chcą swobodnie posługiwać się językiem, proponujemy  różne kursy. Najlepszą formą rozpoczęcia nauki polskiego dla obcokrajowców będą bezpłatne kursy języka polskiego w Warszawie.

Darmowe kursy języka polskiego dla obcokrajowców – Warszawa :

  • Fundacja Nasz Wybór i Fundacją Ocalenie (lekcje prowadzone są w Ukraińskim Domu i siedzibie Fundacji Ocalenie w godzinach wieczornych),
  • Fundacja dla Somalii (zajęcia dostępne da wszystkich grup wiekowych na ul. Brackiej 18/63),
  • Fundacja Adulis (najlepsza opcja dla rodzin z małymi dziećmi),
  • Fundacja Instytut Innowacji ( lekcje dostępne są aż trzy razy w tygodniu, trwają 180 minut),
  • Portal PortEuropa (internetowy kurs dla osób zapracowanych, materiały do nauki języka polskiego dla obcokrajowców wysyłane są na adres mailowy).

Jeżeli wymienione opcje nie spełniają Twoich wymagań, warto zastanowić się, jakie są ceny kursów w Warszawie.

Płatne kursy języka polskiego  dla obcokrajowców w Warszawie:

  • Kurs języka polskiego dla obcokrajowców – Warszawa Uniwersytet (ul. ul. Krakowskie Przedmieście 26/28),
  • Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW (ul. Dewajtis 5),
  • Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (do wyboru są zajęcia stacjonarne na ul. Dobrej 56/66 lub kursy on-line),
  • Schola Polonica – popularna szkoła językowa dla obcokrajowców (ul. Jaracza 3 app. 19),
  • Uczelnia Łazarskiego – (wakacyjny kurs języka polskiego dla obcokrajowców).

Jak nauczyć języka polskiego obcokrajowca? – indywidualne zajęcia

Jeżeli trudno jest wam przyswoić wiedzę w grupie, opcjonalnym rozwiązaniem są korepetycje. Warto zgłosić się do lektorów języka polskiego, którzy ukończyli specjalizację glottodydaktyczną. Indywidualne zajęcia polegają głównie na rozmowie z wykorzystaniem słówek z konkretnego działu. Nauczyciele mogą również podpowiedzieć wam, jakie podręczniki do nauki polskiego dla obcokrajowców są najlepsze.

Wszystkie wymienione przez nas zajęcia, na znanych uniwersytetach, szkołach językowych prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli oraz dopasowywane są do różnych poziomów i umiejętności cudzoziemców. Dlatego jeżeli zadajesz sobie pytanie –jak nauczyć się języka  polskiego? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów.

About the author

admin administrator

Leave a Reply

fifteen − 7 =